Skip to content

4-6 Yaş Arası Çocuklara İngilizce Eğitimi

Written by

Qkids

4-6 Yaş Arası Çocuklara İngilizce Eğitimi

Çocuklar için İngilizce kendinde ilk olarak İngilizce eğitimi gelir, bu alanda eğitim veren birçok program ve kurum vardır. 4 ile 6 yaş arasında alınan eğitimin kalıcı ve güçlü özelliklere sahip olması gerekir. Türkiye’de İngilizce eğitimi ilköğretim dönemindeki tüm çocuklar için zorunlu derstir. Ancak zorunlu ders olmasına rağmen verimliliği hala tartışma konusudur. Çünkü yapılan araştırmalar ve bu konuda uzman olanların ortak düşüncesi yabancı dil eğitiminin okul öncesi dönemde verilmeye başlanması gerekir.

Sağlam Bir Zemin

Qkids tarafından sunulan okul öncesi eğitim programları kapsamında 4 ile 6 yaş arasında hatta bebek sayılabilecek yaşlarda da hep çocukların İngilizce öğrenmeleri söz konusudur. Çocuk verilen eğitim desteği sayesinde İngilizcede sağlam bir zemin inşa eder ve ilerleyen süreçte aldığı eğitimle İngilizceye çok daha hakim bir hale gelir. Çocuk yetişkine göre çok daha hızlı yabancı dil öğrenir. Hata yapmaktan korkmayan bir utanma yetisi henüz gelişmemiş olan çocuğun öğrenme süreci hızlı ve etkili olur. Modern öğretim teknikleri ile bir araya gelen çocuğun kişisel faktörleri mükemmel bir öğrenme sürecini ortaya koyar.

Özel Programlar

Çocuğun İngilizce öğrenmesi birçok açıdan öneme sahiptir, yapılan araştırmalar birden fazla bir konuşan çocukların yalnız ana dilini konuşan yaşıtlarına göre IQ seviyesinin belirgin bir şekilde artmış olduğunu tespit eder. Küçük yaşta İngilizce öğrenen çocuk ilerleyen süreçte bu yönde daha az ihtiyaç duyar. Dolayısıyla farklı alanlarda gelişimler kaydeder ve akademik çalışmalara girebilme olasılığı çok daha fazla olur. Çocuğun gelişen dünya düzeni içerisinde sağlıklı bir yere edinebilmesi için İngilizce eğitimini küçük yaşta alınması çok önemlidir. Her yaştaki çocuk için özel programlar hazırlayan Qkids  modern metotlar biçiminde eğlenceli dersler işler.

Çocukları Bekleyen Nedir?

Çocukların eğlenerek öğrenmesini ve bu süreci en iyi şekilde hazmetmelerini sağlar. Qkids ile çocukları bekleyen;

  •  Görsel, eğlenceli ve interaktif bir müfredat;
  •  Pedagojik formasyona sahip TESOL sertifikalı eğitmenler;
  •  Kısa dikkat sürelerine uygun olan 30 dakikalık dersler;
  •  Çocuğun hızına uyan esnek saatlerde eğitim alma imkanı;
  •  Bilgisayardan ya da Android cihazlardan bağlantı kolaylığı;
  •  Ev rahatlığında ve güvenliğinde İngilizce eğitimdir.

4 Kişilik Sınıflarda Eğitim

Her gün ya da haftada birkaç kez İngilizce ders yapma olanağı sağlayan Qkids çoklu kredi satın alma ya da uzun dönemli abonelikler ile tasarruf sağlamayı destekler. Çocuğa uygun bir Qkids aboneliği oluşturarak farklı fırsatlardan yararlanmak söz konusudur. Özenle seçilen eğitim kadrosu çocuğu sistematik bir Eğitim’den geçirerek kısa süre içerisinde akademik seviyeye taşır. Akran eğitimi yöntemidir aynı yaş ve seviyedeki çocuklar 4 kişilik sınıflarda eğitim alır. Çocuklar yaşıtlarını taklit ederek hızlı bir şekilde ilerleme kat eder.

Ana Dil İle Birlikte Öğrenim

4 yaşındaki bir çocuğu 30 dakika boyunca ders başında oturtmak büyük bir başarı sayılabilir. Qkids eğitim sistemi ile çocuklarda merak duygusunu geliştirerek yaşıtlarına gözlemlemesini sağlamaktadır. 0 ile 3 yaş arasındaki çocuklarda İngilizce eğitimi ana dil ile birlikte öğretilebilir. Çocuğun yanında İngilizce konuşarak kelimeler öğrenmesi sağlanabilir. Öğrendiği kelimeler tekrar edilir çoğu zaman bu tekrarlayan oyun şeklinde gerçekleştirilir.

Eğitimi Destekleyen Önemli Rol

5 ile 12 yaş arasındaki çocuklarda ise etkili olan görsel ve yazılım eğitimdir. Çocuk küçük yaşta evde başladı zil eğitimini yaşıtları ve öğretmenleri ile birlikte daha disiplinli bir ortam içerisinde geliştirebilir. Yabancı dil eğitiminde sosyal ortam çocuk için eğitimi destekleyen önemli bir roldür. Okuma yazması gelişmiş çocuklar İngilizceyi pekiştirmek için sık sık endi arasında ya da ebeveynleriyle İngilizce konuşmalıdır.

Daha fazla bilgi için ; www.qkids.com.tr

Previous article

Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

Next article

Okuma yazma bilmeden çocukları İngilizce eğitimine başlatmak doğru mudur?