Skip to content

Okul Öncesi İngilizce Eğitimi

Written by

Qkids

Okul Öncesi İngilizce Eğitim Seti

Yapılan tüm araştırmalar yabancı dil eğitiminin erken yaşta başlanması gerekliliğini ortaya koymaktadır. İngilizce öğrenme süreci bebeklik döneminde başlayarak 12 yaşına kadar devam eder. En ideal yaş seviyesi 4 ile 12 yaş arasıdır. Çocukların İngilizceye alışması ve sevmesi için pratik öğretme teknikleri önemli yer tutar. Teknikler çocuğun İngilizceyi alışma sürecinde kolaylık sağlar ve konuşma kabiliyetini arttırır. Okul öncesi döneminde İngilizce öğrenimi etkilidir.

En İdeal Yaş Seviyesi 4 -12

Ana dilinin dışında farklı bir dil konuşan çocuk her iki dili de rahatlıkla öğrenebilir. Bunu sağlayabilmek için öncelikle;

 • 3 yaşa kadar olan bebeklere İngilizce şarkılar ya da ninniler dinletilebilir. Bu sayede İngilizcenin çocuğun kulağına yerleşimi sağlanır.
 •  İngilizce eğitim veren kreş ya da okullarda bu süreçte önemli rol oynar.
 •  İngilizce eğitim seti alarak çocuğun her ortamda eğitim alabilmesi desteklenir.

Her Yaş İçin Farklı Yöntem

Çocuklara İngilizce öğretmek için her yaşta farklı yöntemler kullanılır. Araştırmalara göre 0-6 yaş arası dönem İngilizce öğrenmek için en iyi zamandır. Bu yaşlardaki çocuk duyduğunu tekrar eder ve taklit yolu ile çok daha kolay öğrenir. Okul öncesi dönemde çocuklara yapılabilecek aktiviteler arasında;

 •  Soru- cevap
 •  Gösteri
 •  Drama ile rol yapma
 •  Benzetim
 •  İkili ve grup çalışmalar
 •  Pandomim
 •  Storytelling önemlidir.

Oyunlaştırılan Ders Etkinlikleri

Okul çağında olan çocuğa İngilizce öğretmek için sözlü ve görsel yöntemlerin yanı sıra yazılı yöntemlerde kullanılır. Bu dönemde çocuklarda okuma, yazma, dinleme, konuşma gibi temel becerilere ağırlık verilir. 4 kişilik sınıflarda canlı dersler ile dünyanın lider İngilizce eğitim platformu olan Qkids, çocukların yabancı dilde duyarlı olduğu bir dönemde dil akıcılığı kazanması için destek sağlıyor. Oyunlaştırılan ders etkinlikleri çocuğun ilgisini arttırarak daha etkili daha uzun süreli bir eğitim almasını sağlıyor.

İngilizce Doğru Yerde Öğrenilir

Eğitimi teşvik eden öğretmenler çocuğun İngilizceye aşık olabilmesi için ideal bir ortam sağlıyor.

 • Qkids etkileşimli arayüzü çocuğun iletişim yoluyla öğrenmesini destekliyor.
 • Çocuk ders öncesi canlı interaktif öğrenme platformu üzerinden hazırlık yapabiliyor.
 • Uyarlanabilir seviye belirleme testi sayesinde İngilizceyi doğru noktadan öğrenmeye başlıyor.
 • Sınıf etkinlikleri animasyonlu öğretim senaryoları, ilginç sahneler ve animasyonlar ile tamamlanıyor.

Arayüz çocuğun öğrenme ortamı ile iletişim kurmasını sağlayan deneyim sunuyor.

Farklılaştırılmış Öğrenme Ortamı

Ders sonrası küçük oyunlar aracılığı ile çocuk kelime, dinleme, okuma telaffuz gibi konularda pratik yapabiliyor. Çocuğun İngilizce eğitiminden zevk almasını sağlayacak 3 boşluk boyutu öğrenme süreci Qkids ayrıcalığı ile sunuluyor.  Kurumda eğitim veren öğretmenler TESOL sertifikasına sahip özenle seçilen ve tamamı Kuzey Amerikalı olan öğretmenlerdir. Çocuğun akademik geçmişi ve İngilizce konuşma becerisi açısından faydalı bir kaynak olan Qkids dikkati en üst noktalara çıkaran sunum yöntemi ile bütüncül bir eğitim programı sunmakta. Çocuk gelişimini dikkate alarak öğrenme deneyiminin kurgulayan ideal bir uygulama olan Qkids farklılaştırılmış bir öğrenme ortamı sağlıyor.

İngilizce Eğitim Setlerinde Alternatif Ürünler

Qkids tarafından hazırlanan İngilizce eğitim setlerinde tüm alternatif ürünler mevcuttur. Çocuğun seviyesini analiz ederek doğru ürün tercihinde bulunmak mümkün. Bunun için Qkids ürünü olan mentor durum analizi, adaptif seviye, belirleme testi öğrenme alışkanlıkları analizi için uygun ürün tercihi yapmayı destekleyen Analyze Pack alınmalı. Aynı zamanda interaktif öğrenme platformu ve çoklu canlı ders paketleri de üst düzey esneklik için kullanılabilecek seviyede sunulmaktadır. Öğrenme platformu ile eksiksiz bir referans kaynak olan Qkids desteği için aylık abonelik fırsatı da sağlanmaktadır.

Daha fazla bilgi için ; www.qkids.com.tr

Previous article

4 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi

Next article

4-6 Yaş Arası Çocuklara İngilizce Eğitimi