Skip to content

Eğitici Çizgi Film Ne demek ?

Written by

qkidsadmin

Çocuklar için ingilizce çizgi filmler çok önemlidir.

Eğitici çizgi filmler, hitap ettikleri yaş gurubunun hayatlarında karşılaşabilecekleri konuları işleyen çizgi filmlerdir.

Bu çizgi filmler, neşeli ve çocukların ilgilerini çekmek üzere kuruglandıkları için çocuklar tarafından oldukça fazla tercih edilmektedir. Çocukların çizgi filmlerden öğrendikleri konuları gerçek hayatlarında uygulamaları çok daha kolay olmaktadır.

Örneğin çizgi filmin içerisinde büyüklere saygı davranışı işleniyorsa, çocuk bunu gerçek hayatına uyarlayabilmektedir.

Eğitici İngilizce çizgi film ne demek sorusuna bu şekilde bir cevap verebiliriz.

Unutmamak gerekir ki her çizgi film, her yaş gurubu çocuğa hitap etmez. Çizgi filmlerin çocuklar için faydalı olabilmesi için doğru çizgi filmin seçilmesi oldukça önemlidir. Örneğin çocuklar için ingilizce olan fakat doğru seçilmemiş bir çizgi film çocuğu tamamen ingilizceden soğutabilir.

İlgi Alanına Göre Olmalı

Çocukların birçok konuda her daim merakının oluştuğu ve sürekli öğrenme isteklerinin olduğu bilinen bir gerçektir. Bu durum ebeveynler tarafından çok iyi değerlendirilmelidir.

Çocuğun ilgi alanlarının belirlenmesinde sorduğu soruların ve İngilizce çocuk kitapların oldukça önemli bir rolü vardır. Çoğu zaman çocukların dikkatlerinin çabuk dağıldığı ve ilgilerinin hemen farklı noktalara kaydığı gözlemlenebilir. Bu noktada temel ilgi alanlarının belirlenebilmesi oldukça önemlidir. Çocuğun ilgi alanları doğrultusunda seçilen çocuklar için ingilizce çizgi filmler oldukça değerlidir. Bu duruma ek olarak çocuğun meraklı olduğu ilgisini çekebilecek bir çizgi film ingilizce olarak tüketildiğinde çok daha faydalı olacaktır.

Yaş Gurubuna Uygun Olmalı

Yukarıda belirtilen ilgi alanı sadece tek bir kriter değildir.

Çocuğun ilgi alanın belirlenmesi o alanda üretilmiş tüm çizgi filmleri tüketebileceği anlamına gelmemektedir. Özelikle ingilizce tüketilecek çizgi filmlerde bu durum oldukça önemlidir. Çocukların ingilizce ile tanışması bilinçli bir şekilde yapılmalıdır.

Karşısına rastgele bir çizgi film açmak ve izlemesini beklemek çok doğru bir davranış olmayabilir. Her yaş gurubu çocuğun eğlence anlayışı bir birinden farklıdır.

İşte bu noktada çocuğun yaş gurubuna uygun çocuklar için ingilizce çizgi filmler tüketmesi doğru olacaktır. Ayrıca kendi yaş gurubuna uygun ingilizce çizgi filmler izlemesi öğrenimini de faydalı şekilde etkileyecektir.

 Çocuklar için ingilizce çizgi filmler çok sayıda oldukları için bir öneri söz konusu olduğunda seçim daha kolay yapılabilmektedir.

Çocuklar için ingilizce çizgi filmler eğitici olmalıdır aynı zamanda ilgi çekici olması gerekir ki çocukların öğrenme arzusu artsın.

Her izlenilen çizgi filmin, çocukların faydasına olacak şekilde düşünmeyiniz. Çocuğa en uygun içeriklerin, çocuğa sunulduğundan emin olmanız gerekir.

Unutmayın ki , kontrolsüz içerik tüketimi çocukların gelişimleri için yararından çok zararına olabilmektedir.

Previous article

Montessori ile Birey Yetiştirmek nasıl olur ?

Next article

Çocuğunuz Dünya İle Tanışmaya Hazır mı ?

Join the discussion

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir