Skip to content

4-7 Yaş Çocuklar İçin İngilizce Eğitimi

Written by

qkidsadmin

Globalleşen dünyada insanların kendine yer bulabilmesi için en önemli ihtiyaç yabancı dil bilmektir. Bunun farkında olan ebeveynler çocuklarını erken yaştan itibaren ikinci bir dil öğrenmesi için teşvik etmektedir. 

Çocukların algıları yetişkinlere göre çok daha fazla açıktır ve öğrenme hızları en üst seviyededir. Bu yüzden 4-7 yaş çocuklar için İngilizce eğitimi oldukça büyük öneme sahiptir. 

İngilizce Eğitimi İçin En İdeal Dönem

Erken yaşta yabancı dil eğitimi alan bir çocuk

  • Yabancı dili anlama
  • Yabancı dili konuşma
  • Yabancı dile anadili gibi hakim olma konusunda oldukça başarılı olur.

İngilizce eğitimine başlama yaşı çocuğun gelişimsel özelliklerine göre değişir. Ama genel olarak 4 ila 7 yaş arası hem zihinsel hem de gelişimsel açıdan en hızlı olduğu dönemdir. 

Dolayısı ile 4 ile 7 yaş aralığı İngilizce eğitimi için en ideal dönemdir. 4 – 7 yaş çocuklar için İngilizce eğitimi sanılanın aksine ana dili öğrenmesini olumsuz etkilemez. 

Her iki dil paralel olarak gelişebilir bu yüzden ikinci dil eğitimine ne kadar küçük yaşta başlanırsa kız çocuk İngilizce ve erkek çocuk İngilizce olarak o kadar hızlı ve kolay gerçekleşir. 

Tüm Gelişim Alanları Üzerinde Olumlu Etki

Erken yaşta yabancı dil eğitiminin çocuğun zihinsel gelişimi başta olmak üzere tüm gelişim alanları üzerinde olumlu etkisi vardır.

  • Çocuğun algısı ve özgüveni gelişir.
  • Farklı kültürlerin varlığını öğrenir.
  • Daha sosyal ve girişken olur.
  • Yabancı dil öğrenimi oldukça kolay ve hızlı tamamlanır.

İnsan beyninin gelişiminin %70’i, 0-6 yaş döneminde tamamlanır. Bu dönemde öğrenme hızlıdır aynı zamanda algılar açık olduğu gibi öğrenme merakı da yüksektir. 

4-7 yaş çocuklar için Çocuklar için İngilizce eğitimi için tüm bu özelliklerden faydalanmak ve çocuklara öğrenme ortamı oluşturmak işi kolaylaştıracaktır. 

Geniş Bir Bakış Açısına Sahip Olur

Erken yaşta İngilizce öğrenmek çocuğun doğal yoldan gündelik hayat ile iç içe olmasını sağlayacaktır. Erken yaşta yabancı dil öğrenmek çocuğun yalnızca sosyal gelişimini değil aynı zamanda zihinsel gelişimini de olumlu etkiler. 

Çocukta düşünme, odaklanma ve matematiksel bakış açısı kazanma gibi birçok zihinsel beceri olumlu gelişim gösterir. 

4 – 7 yaş çocuklar için İngilizce eğitimi küçük yaştan itibaren çocukların değişik ülkelerin varlığından ve kültürlerinden haberdar olmasını destekler. Çocukta farklı kültürlere karşı ilgi ve merak uyanır ve bu şekilde daha geniş bir bakış açısına sahip olur. 

Geleceğine Yapılacak En Önemli Yatırım

Çocuğun geleceğine yapılacak en önemli yatırım eğitimine önem vermek ve öğrenme fırsatları sunmaktır. Çocuk yabancı dil öğrenimi konusunda kesinlikle zorlanmaması dikkat edilmesi gereken en önemli konudur. 

Çocuğun dil öğrenmeyi reddetmesine hatta sosyal ve duygusal gelişiminin olumsuz etkilenmesine sebep olan baskıcı ve olumsuz bir tutumdur. O yüzden yabancı dil eğitiminin çocuk gelişimi göz önünde tutularak verilmesi oldukça kritik bir öneme sahiptir. 

4-7 yaş çocuklar için İngilizce eğitimi konusunda dünyada olduğu gibi Türkiye’de de en iyi online eğitim platformu Qkids’tir.  

Çocuklar için İngilizceyi Çok Daha Verimli Öğrenir

Çocuklar için seviye ve yaşlarına uygun olarak hazırlanan İngilizce öğrenme platformu üzerinden çocuk derse hazır hale gelir. Belirli yaş aralıklarında akran eğitimi dinamikleri ile İngilizceyi çok daha verimli öğrenir. 

National Geographic learning akademi referansları, İngilizce öğretmenlerinden oluşmuş mentör desteği ile dünyanın en iyi öğrenme platformu https://qkids.com.tr/ tarafından hazırlanan 4 – 7 yaş eğitim seti, çocuğun akademik açıdan İngilizce öğrenmesine imkan tanınırken aynı zamanda gelişimi de düzenli olarak takip edilir. 4 kişilik sınıflarda canlı dersler yapılarak çocukların daha fazla katılımı sağlanır. 

Qkids online eğitim platformunda 790 ders bulunmaktadır. Canlı dersler TESOL sertifikasına sahip ve tamamı ana dili ingilizce olan eğitmenler tarafından verilmektedir.  

Previous article

Otantik çocuk yetiştirmek

Next article

Global çocuk yetiştirmek nasıl mümkün olabilir?

Join the discussion

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir