Skip to content

Okul Öncesi Çocuklara İngilizce Eğitimi

Written by

qkidsadmin

Yabancı dil öğrenme konusunda 3 ile 6 yaş arasındaki çocuklar açısından oldukça kritik bir dönemdir. Bu yüzden okul öncesi çocuklara İngilizce eğitimi önemlidir. 

Çocuğun ana dilini öğrenme ve geliştirme evresini yaşadığı süreç çocuklar için ingilizce ve başka bir dille tanışmaya doğal olarak en elverişli olduğu dönemdir. 

Aynı zamanda anatomik gelişiminin ilk evrelerini kapsayan süreçte konuşulan dilin içerdiği seslerin doğru çıkarılabileceği fizyolojik şekillenmelerde bu yaş grubunu içermektedir. 

Olağanüstü Kayıt Yeteneği

Bilim Dünyası yabancı dil eğitimi için İngilizce çocuk şarkıları ve okul öncesi önemine dikkat çekiyor. Yapılan bilimsel bulgular çocuk beyninin tıpkı bir elektronik ya da manyetik kaydedici gibi kayıt yeteneğine sahip olduğunu ve İngilizce çocuk kitaplarının ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır. 

6 yaşından sonra olağanüstü kayıt yeteneğinin azalmaya başladığı da yine bilimsel bulgular ile gün yüzüne çıkmaktadır. Okul öncesi çocuklara İngilizce şarkılar çocuk eğitiminde hayat başarısına çok şey kazandırır. 

Çocuk öncelikle kendi ana dili dışında başka bir dil öğrenir. Ayrıca yabancı dil öğrenmenin dünyaya ayak uydurmadaki önemi oldukça yüksektir. 

Çocuklar için İngilizce Sevdirmek Eğitimin Parçasıdır

Çocuğa ikinci bir dil öğretmek farklı ve yeni kültür ile dünyaya bakış açısını ve düşünme tarzını etkileyecektir. Çocuk özünü ve kendi özelliklerini daha etkin ve daha belirgin şekilde fark edecektir. 

Küçük yaştaki çocuklara yabancı dili sevdirerek İngilizce eğitimine başlanabilir. Aksi halde çocuk sevmediği bir şeyi istemez ve reddeder. 

Dolayısıyla yabancı dili sevdirmek eğitimin bir parçası olmalıdır ardından küçük yaş grubu için dil eğitiminde dikkat edilmesi gereken noktalar şu şekilde sıralanabilir.

 • Her çocuğa uygun çalışma ve alıştırmalar yapılmalı
 • Dersler çok çeşitlilik sunmalı
 • Çocuk kendi istediğinde konuşmalı asla zorlanmamalı
 • Dilin konuşulması için eyleme dayalı ortamlar oluşturulmalı
 • Dil eğitimine her zaman pozitif bir süreç olarak bakmak gerekmeli
 • Çocuğun kendi öğrenme özelliğini fark edecek şekilde çalışmalar yapılmalı
 • Farklı öğrenme tekniklerini tanımalı ve çocuk kendi gelişimini kendi çizmelidir.

Qkids Online Eğitim Platformu Alanında Dünya Lideri 

Okul öncesi çocuklara İngilizce eğitimi 3 yaşından önce başladığında öğrenme oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarır. Ana dili ile birlikte İngilizce konuşan ortamda bulunan çocuk her iki dili rahatlıkla kullanılabilir. 

Bundan dolayı dikkatli bir şekilde çocuklara çok erken yaşlardan itibaren İngilizce öğretimine ve eğitimine başlanmalıdır. 

Okul öncesi İngilizce eğitimi, alanında dünya lideri olan Qkids online İngilizce eğitim platformu sayesinde destekleyici bir şekilde sürdürülmektedir. 

Akran Eğitimi Tekniği

790 dersten oluşan online eğitim platformunda canlı ders bulunmaz. Canlı dersler 4 kişilik sınıflarda gerçekleşir ve buna akran eğitimi adı verilir. 

Akran eğitiminde amaç çocuk sosyalleşirken tatlı bir rekabet içerisinde derse daha fazla katılımını sağlamaktır. Birbirlerinden görerek derse daha fazla ilgi duymaları akran eğitimi tekniği ile kanıtlanmıştır. 

Tamamı TESOL sertifikalı yalnız Kuzey Amerikalı olan öğretmenler her çocuğun öğrenme gelişimine göre odaklanmaktadır. Okul öncesi İngilizce konuşan çocuk İngilizce eğitimi özel oyunlar ile erkek çocuk ingilizcesi ve kız çocuk İngilizcesi yabancı dil öğrenmesine fırsat sağlamakta aynı zamanda aldıkları bilgiyi korumaya yardımcı olmaktadır. 

İngilizce Konuşan Çocuk için Üç Boyutlu Öğrenme Süreci

Her derste güvenli ve eğlenceli bir ortamda İngilizce konuşma pratiği yapılmakta ve yabancı dil eğitimi teşvik edilmektedir. 

 • İngilizce çocuk şarkıları
 • Yaşa özel İngilizce kitaplar
 • İngilizce hikayeler
 • İngilizce video içerikler
 • Seviye bazlı öğretiler
 • Sürekli ölçme değerlendirme ile çocukların benzersiz bir İngilizce deneyimi yaşaması sağlanır.
 • Akran eğitim tekniği sayesinde çocuk İngilizceyi çok daha verimli öğrenir. 

Çocuğun İngilizce öğrenmeyi sevmesi adına üç boyutlu öğrenme süreci takip edilir. Öğrenme sürecinde;

 • Ders öncesi tanıtım & çalışma
 • Sınıf içi etkileşim & öğrenme
 • Uygulama& gözden geçirme bulunmaktadır.

Çocuklar için İngilizce

Previous article

Okul Öncesi Dönem İçin İngilizce Eğitim Seti

Next article

Çocuklara Nasıl Rehberlik edilir?

Join the discussion

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir