Skip to content

Bilgisayar destekli eğitime alternatif bir bakış…

Written by

qkidsadmin

Bugünün çocuklarına x ya da y kuşağının temsilcileri olan öğretmenler, sanki sınıfa teknolojiyi sokmamaya çalışıyormuş gibi hissettiriyorlar.

Bir yandan teknolojik gelişmeler, sadece öğretmenlerin değil öğrencilerin de hem öğretme hem de öğrenme stillerini yeniden tanımlamamıza sebep oldu .

Belki de haklılar…

Bilgisayar destekli öğrenme nedir?

Günümüzde insanların çocuk ya da yetişkin ayrımına girmeden , zamanının önemli bir kısmını bilgisayarları, tabletleri ve ya telefonlarına harcıyor. Bu yüzden, biz istemesekte, teknolojik aygıtlar sınıfımızın ya da hayatımızın bir parçası …

Bilgisayar Destekli Öğrenme (veya CAL), dil öğrenme ortamlarını ve öğrencilerin öğrenme biçimini tamamen geri gelmeyecek şekilde değiştirmiştir.

Bilgisayar Destekli Öğrenme( CAL), dersleri çok daha etkileşimli ve ilgi çekici hale getirebilir ve en az istekli öğrencilerin bile ilgisini çekebilir.
Tabii ki bu CAL’ın kusursuz olduğu anlamına gelmez. Öğrencilerin kontrol edilemez bir ortamda dersin hedeflerinden uzaklaşmasını da sağlayabilir.

Hayali senaryolar yerine , dili gerçekten eğlenerek, içindeymiş gibi hissederek öğrenmek istemezmiydiniz? Belki de bu şekilde, ‘bu bizim ne işimize yarayacak?’ cümlesini de ortadan kaldırmış olurduk..

Bilgisayar Destekli Öğrenim ( CAL) okullarda, evde çocuklar için İngilizce öğrenme ve uzaktan öğrenim , akran eğitimi ve tamamlayıcı ders materyallerini de içermektedir.

Öğrencilerin kendi başlarına ya da diğer öğrenimlerini tamamlamaları ya da sadece bu metodla İngilizce çocuk şarkıları ile evdede eğitimlerine devam etmelerine yardımcı olabilir. Bu, çok daha kişiselleştirilmiş bir deneyime ve iletilen bilginin daha derinlemesine anlaşılması ile sonuçlanan bir süreçtir.

Yabancı dil öğreniminde nasıl kullanılabilir ?

CAL kullanarak, öğrenciler interaktif videolar , platformlar Ingilizce çocuk kitapları , video izleyerek klasik öğrenme metodlarından çok daha hızlı bir şekilde dil öğrenebilirler. Yeni dilin kelimeleri ve gramer kuralları kullanarak akıllarında çok daha hızlı bir şekilde tutabilirler.
Görsel Öğrenme nedir?

Birçok öğrenci görsel öğrenicidir ve soyut kavramlar yerine örneğini görmekten büyük ölçüde onlar için yararlıdır. Bir videoda gerçekten olan veya gerçekten kullanılan bir şeyi görmek, bunu öğrenen için çok daha gerçek kılar, bu yüzden daha uzun hatırlarlar.

Dinleme

Dinleme, dil öğrenmenin hayati bir parçasıdır. Böylece çocuk doğal olarak ve gerçek durumlarda kullanılan dili dinleyebilir.Ve bu dili kullanan insanların nasıl telaffuz ettiğini öğrenebilir.

Oyunlar

Oyunlar belki de bilgisayarlı eğitimin en iyi yollarından biridir.
Onlar için öğrenmek yerine eğlenmek gibi geliyor. Hatta bir sonraki seviyeye geçmeye ya da zorlu bir bulmacayı çözmeye çalıştıklarında daha zeki olduklarının farkına bile varmayacaklar, aslında, aksi takdirde sahip olduklarından daha fazlasını öğrenip tutuyorlar!

Online kurslar

Bu kurslar evde, muhtemelen çocuklar için İngilizce yükünün bir parçası olarak, kendi zamanında ve hızında bir şekilde alınabilir ve bu şekilde hiç bir geleneksel kurstan öğrenemedikelri şekilde bir eğitim alabilirler.

Previous article

Çocuklara Spor Yapma Nasıl Öğretilir?

Next article

Geleceğin liderlerinin eğitimleri nasıl olmalı ?

Join the discussion

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir