Skip to content

Geleceğin liderlerinin eğitimleri nasıl olmalı ?

Written by

qkidsadmin

Çooook çoook uzun zaman önce çok uzak bir memlekette sınıfında bilgisayar bulunduran öğretmenler çok ileri görüşlü olarak görünürmüş!

Binbir gece ya da Lafontaine masalları gibi değil mi ? Ama değil…

Elinde tabletiyle doğan bir nesil var karşımızda …  

Çocuklarımıza Yenilikçi Öğretim Fikirleri Nasıl Uygulanır?

Artık eğitimsel inovasyonun oldukça zor ve sürekli hareket eden bir hedef gibi gelmekte. Akşam ki bulduğunuz güzel bir fikir, sabaha demode olmuş olabiliyor. Abarttığımı mı düşünüyorsunuz?

Gerçek yenilik, en yeni öğretim teknolojisini, püf noktalarını veya eğilimleri benimsemekten çok daha fazlası anlamına gelir. Belki de sınıf kavramı bir 10 yıl sonra kullanılmayacak . Peki, o zaman nasıl yenilikçi olabileceksiniz?


Dil gereksinimleri gerçek yaşam uygulaması

Eğitimsel yenilik, öğrencinin kalbinin yarının dünyasına göre hazırlanması anlamına gelir. Bugunun dünyasında yer bulan ders kitapları, hatta interaktif beyaz tahta da olmayabilir.

O yüzden, onlara verebileceğiniz en iyi ve en yenilikçi eğitim sağlıklı bir gerçeklik duygusu vermekten öte olamaz. Bugünden yarının dünyasını kurmak isteyenler için tabii ki .. .

Nasıl yapılabilir?

Geziler


Çocuklarına İngilizce öğretmek isteyen aileler – öğretmenler imkanları nispetinde mutlaka İngilizce konuşan bir ülkeye götürmeleri , ona yeni kapılar aralayacaktır. Çocuklar için İngilizce sadece ders olmaktan çıkar bu sayede günlük hayattaki kullanım alnalarını görür. Müze, ören gibi yerler hatta restoran gezileri bile çocuklar için çok büyük anlam ifade etmektedir.

Sınıf dışında da bir eğitim mümkün


Artık klasik eğitim anlayışını sürdürmeye çalışmaktan yorulmadınız mı ? Evinizin konforunda tüm dünyanın nimetlerinden faydalanabileceğiniz bir zaman diliminde yaşıyoruz. Online çocuk dil kursu ile evinizden çıkmadan da bu eğitimleri alabileceğinizi unutmayın .Bu eğitimler neredeyse her zaman yeni bakış açılarına ve yaratıcı düşünceye ilham verir.

Görsel işitsel materyalleri kullanın


“Öğretmenin tüm ders dönemi boyunca konuştuğunu duyduğum dersi gerçekten anladım,” sanki 1940 lardan kalma bir dersi anlatıyoruz. O eski nesil artık yok , bunu kabul etmenin zamanı gelmedi mi?

Artık sadece IQ yok. 9 farklı zeka türü ve bir çok öğrenme stili var. Birçok insan görsel ve / veya kinestetik öğrenme stiline sahip… Görerek , görselleştirerek ve deneyimleyerek öğrenebilmekte . Sizde oyunlaştırma alt yapısına sahip eğitim modelleri ile çocuğunuz eğitim alsın istemezmisiniz?


3D baskıdan yararlanın

Çcocuğunuzun hayal ettiği soyut kavramları 3D model ile hayat vermeye ne dersiniz?

Yarının liderlerini eğitttiğinizi unutmayın ve ona göre muamelede bulunun. Onları geleceğin dünyasına hazırlarken bu beceri setini sağlamak her zaman iyi bir fikirdir.

Previous article

Bilgisayar destekli eğitime alternatif bir bakış...

Next article

İstanbul Bilim Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanı Hümeyra Olçaylı, Qkids hakkında ne düşünüyor ?

Join the discussion

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir