Skip to content

Çocuklara İngilizce sayı sayma nasıl öğretilir ?

Written by

qkidsadmin

Dil öğretimin temelinde empati , çocuğa yapabilirim duygusu aşılama gibi değerler yanında , her bir kavramın onun anlayacağı dilden yada pedagojik formasyonda verilmesi oldukça önemlidir. .

1. Doğru telaffuz


Çocuğunuzla birlikte çocuk ingilizcesi olarak 20 ye kadar sayın….

Sonra sondan başa doğru sayın, sonrasında ritmik olarak 5 er beşer saymasını isteyin . Sayma görevinin herhangi bir yerinde durdurun sayıların telaffuzları hakkında anında geri bildirimde bulunun.

Ardından çocuğunuzla beraber pratik yapmaya ve tekrarlamaya devam ederek odalardaki nesneleri önce birlikte sonrasında sadece kendisinin saymasını isteyin. Bu aktiviteye oyuncaklar , kitaplar şeklinde devam edin ve bunu günlük hayatınızın parçası haline getirin .


2. Doğal yöntem

Çocuğunuzun dil yeteneklerinin gelişmesi için , en sevdiği hikaye veya çizgi filmdeki karakterlerden sayıların geçtiği kısmı yüksek sesle okuyun . Telefon numaraları, doğum tarihleri , plakalar , sayıları anlamlandırmak için ideal kavramlardır. Paragrafı bir kez okuyun, sonra bunun İngilizce olarak yazmalarını isteyin . VEeee en önemlisi bunu günlük aktivitelerinizi bir parçası haline getirin .


3. Oyun tabanlı eğitim

Kafanızdan bir sayı tutun …

Bu sayının ne olduğunu İngilizce sayıları olarak tahmin etmelerini isteyin. Önceden belirlenmiş bir sayı seçin ve öğrencilerden bunun ne olduğunu tahmin etmelerini isteyin.

Her tahmin yaptığında, doğru tahmin edene kadar “hot” veya “Cold ” deyin. Daha sonra çocuğunuzun sayıları ve tahminleri üzerine gruplar halinde oynamaları onlara gerekli olan pratiği vermelerini sağlayacaktır.

Qkids, Avrupa ortak dil çerçevesi kapsamında başlangıç ve ileri yetkinlik düzeyinde uluslararası anlamda İngilizce dil eğitimi programıdır. Pedagojik formasyon ve uluslararası öğretmenlik yapmak için TESOL sertifikasına sahip olan Kuzey Amerikalı öğretmenlerden oluşan bir eğitim kadrosuna sahiptir. 

Dünyanın genelinde 1 milyondan fazla aktif öğrencisi bulunmaktadır. İnteraktif arayüzü 12 seviyede 790 farklı dersten oluşur. Derslerde dinlemenin yanı sıra okuma, konuşma, kelime bilgisi, telaffuz ve gramer becerileri ile birlikte sayıları da doğru şekilde çocuğunuzun öğrenmesini ele alan öğrenme modülleri yer almaktadır. Ayrıca egzersiz bölümleri ve ders içeriğine göre özelleştirilen video öğretileri de ders içeriğinde bulunmaktadır. Çocuklar için İngilizce online eğitim platformu dünyada okul öncesi İngilizce dil geliştirme alanında lider bir konuma sahiptir.

 
Sayılar hayatımızın parçasıdır. Bunu ne kadar tekrar eder ve çocuğunuzun da bundan zevk almasını sağlarsanız , çocuğunuz o kadar başarılı olacaktır.

Previous article

İstanbul Bilim Koleji Yabancı Diller Bölüm Başkanı Hümeyra Olçaylı, Qkids hakkında ne düşünüyor ?

Next article

Maximum Başarı İçin Güncel İngilizce Öğretim Yöntemleri

Join the discussion

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir