Skip to content

Maximum Başarı İçin Güncel İngilizce Öğretim Yöntemleri

Written by

qkidsadmin

Belkide tekerleği yeniden icat etmeye gerek yoktur. Zaten olan metodları güncellemenin ve birleştirmenin zamanı gelmedi mi sizce de ? Belki de, iyiden mükemmele dönüşüm için bir güncelleme yapmak gerekebilir. Ne dersiniz?

Babalarınızın ya da büyük babanızın öğrendiği metodlarla çocuklarınızın da öğrenebileceğini düşünüyormuşsunuz ? Eğer öyle ise yol yakın iken vaz geçin …. O köprünün altında hatırı sayılır bir miktarda su geçmiş olabilir…

Tamam bütün kuralları yıkın demiyoruz, ama dil eğitiminde bazı yararlı güncellemeler faydalı olabilir.

Teknoloji bu kadar ilerlemişken, çocuğunuzun eğitimini mükemmelleştirecek bir çok metod var . Eskiden kullanılan metodları artık , bi zahmet bir kenara bırakın, size çocuklarınızın eğitimi için bir kaç yöntem ….


Size Birkaç Modern Yöntem

Belkide bizim öğrendiğpimiz dönemden bildiğimiz Gramer & Çeviri yöntemini biliyoruz. Geleneksel Çocuk dil kursunda hala aynı metodla eğitim yapıldığı bir dönemde bu sorunlar nasıl aşılabilir ki ? Bu eski okul yöntemlerine cevap olarak formüle edilen ‘Subjet + be+ Ving ‘ ya da Mr. & Mrs.Brown metodlarını biliyoruzdur. Ama biz burada çocuğunuz için önemli olabilecek, onların eğitiminde az karşılaşmış olabileceğiniz modern öğretim yöntemlerini ele alacağız.

Eski veya yeni herhangi bir öğretim yönteminde olduğu gibi, tek bir doğru olmadığını bilmek, çocuğunuzun faydasına bakmak en önemlisidir.


Ses Dilli Yöntem

Her ne kadar bir çok yeni , modern metod olsa da, bu eski metodlardan biridir. Bu metod da, çocuk ingilizcesi nin seslerini, ‘Phonetic’ olarak öğrenirler. Daha sonra, çocuğunuz ses bilgisi , kelime bilgisi , cümle bilgisi şeklinde basamak basamak olacak şekilde doğru telaffuz ve cümle oluşumunu ayrıntılı bir şekilde cümle yapısını öğrenirler. Amaç , dil bilgisi ve gramer yapısını en az şekilde ortaya çıkarmaktır. Çocuğunuz gerçek anlamda çok fazla kelimeye maruz bırakılır, tabii ki bunun için çocuğu çok sıkmamak ve dilden soğutmamak gerektiğini unutmamak gerekir.


Bilişsel Kod Yaklaşımı nedir?

İngilizce öğrenen çocuklar dilin temel dil yapısını ve kurallarını uygulamak için fırsatlar oluşturur ve bu kurular açık bir şekilde ortaya konur. GEçmiş zaman ya da gelcek zamandan bahsedeceksek , kısa bir açıklama yapılır örnekler aracılığı ile dil bilgisi kuralları öğreneceklerdir.Bu şekilde doğal bir yöntemle öğrenme fırsatı yakalarlar . Ama dikkatli olmanız gererkn noktalardan biri değerlendirmenin zorluğudur.

Doğal Yaklaşım

Çocuğunuz farklı okuma ve dinleme aktiviteleri ile ingilizceye maruz bırakılır. Sayısız dinleme ve İngilizce çocuk kitapları okuma aktiviteleri yoluyla İngilizce konuşan çocuk olarak şeklinde hatırı sayılır miktarda İngilizce çocuk şarkıları desteğiyle hedef dile maruz bırakılmış olur. Şunu da unutmamak gerekir ki , çocuklar ince okuma ve dinlemeyi daha sonra konuşma ve yazmayı ortaya çıkartabilirler. En mükemmel sonuç için bu metodları karıştırarak kullanmakta fayda var.

Tamamı TESOL sertifikalı yalnız Kuzey Amerikalı olan öğretmenler her çocuğun öğrenme gelişimine göre odaklanmaktadır. Okul öncesi İngilizce konuşan çocuk İngilizce eğitimi özel oyunlar ile erkek çocuk ingilizcesi ve kız çocuk İngilizcesi yabancı dil öğrenmesine fırsat sağlamakta aynı zamanda aldıkları bilgiyi korumaya yardımcı olmaktadır. 

Previous article

Çocuklara İngilizce sayı sayma nasıl öğretilir ?

Next article

Çift dilli( Bilingual) çocuklar iki dili birbirine karıştırır mı?