Skip to content

İstanbul’da çocuğunuzla gezilebileceğiniz 7 özel ve farklı yer

Written by

qkidsadmin

Çocuğunuzla birlikte gezmek için , onların ihtiyaç ve isteklerini göz önünde bulundurarak şekillendirmek çok önemli… İstanbul‘ da yapabileceğiniz aktiviteler ya da gezilecek yerler hakkında tavsiyelerimizi bulacaksınız .

isfanbul

1. isfanbul: 

Yakın zamana kadar Vialand adını taşıyan İsfanbul Eğlence ve Yaşam Merkezi ( İsfanbul) , İstanbul’da çocuklarla birlikte gezilebilecek yerler listenize en üst sıradan girmesi gereken bir yerdir.

2. Miniatürk:

Tüm Türkiye hatta civar ülkeler ve kültürlerdeki simgesel yapıları görmek için mutlaka görmeniz gereken bir yer.

2003 yılında kapılarını ziyaretçilerine açan Miniatürk, 60 bin metrekarelik alanı içerisinde hem Anadolu’daki hem de Osmanlı’nın geçmişte hükmettiği topraklardaki ikonik yapıların minyatür hallerini barındırıyor.

3. İstanbul Akvaryum

Su altına meraklı çocuklar için,  son derece keyifli bir adres. Tesis bünyesinde, ülkemize kıyısı olan denizleri de içeren 17 farklı tema alanı bulunuyor.

Yağmur Ormanları, Karadeniz gibi tema alanlarını gezerken interaktif oyunlar ve filmler aracılığıyla su altı dünyası hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hatta Kasırga Simülatörü ‘nü deneyebilir, helikopter turuna katılabilir ya da köpek balığı tankına dalış yapabilirsiniz.

4. Legoland:

Aktiviteleri 3-10 yaş arası çocukların beklentileri göz önünde tutularak planlanan, tek bir özelliği ile diğer mekânlardan ayrılmaktadır , o da buraya girebilmek için yanınızda mutlaka 14 yaşından küçük bir çocuk olması gerekiyor.

KidZania

5. KidZania

8 bin metrekare alan üzerinde kurulu bir alanda, çocukların varlık göstermek, bilmek, yaratıcı olmak, paylaşmak, gözetmek ve oyun oynamak gibi hakları olduğuna inanan bir anlayışla kurulan tema parkında, küçük yaştaki bireylerin sorumluluk bilinçlerinin gelişmesine yönelik aktiviteler düzenleniyor.

KidZania

6. Pelit Çikolata Müzesi :

Size Türkiye’de bir ilk olarak açılan Pelit Çikolata fabrikası , farklı ve fazlasıyla lezzetli bir dünyanın kapılarını aralayan Pelit Çikolata Müzesi, mutluluk kaynağı olarak bilinen çikolatanın sanata dönüştürülmüş halini konuklarının beğenisine sunuyor.

Müzeyi gezerken ünlü kişilerin sadece çikolata kullanılarak oluşturulan heykellerini ve tarihi yapıların aslına uygun kopyalarını görebilirsiniz.

7.Rahmi Koç Müzesi :

1994 yılında işadamı Rahmi Koç’un desteği ile açılan Türkiye’de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi Koç Müzesi’nde çocuklarınız ile birlikte nostaljik Fenerbahçe vapurunu gezebilir, klasik arabaları inceleyebilir, Renkli Matematik Dünyası bölümündeki interaktif deney setleri ile eğlenebilirsiniz. Çocuğunuz bu günü asla unutamayacak…

Previous article

Çift dilli( Bilingual) çocuklar iki dili birbirine karıştırır mı?

Next article

Çocuklarınız için, izleyebileceğiniz çizgi film önerilerileri