Skip to content

Çocuklarınız için, izleyebileceğiniz çizgi film önerilerileri

Written by

qkidsadmin

Işıkları kısın, mısırları patlatın unutamayacağınız bir film seansı için çocuklarınızı motive edin….

Ne izlemeliyiz diye düşünenler için çizgi film önewrileirni derledik…..

Çocuklarınızın gerçek bir sinema sever olmasını ve ya hayata farklı bir pencereden bakabilmesini  istiyorsanız, önceden test edilmiş filmlerden seçebilirsiniz.

Bu listedeki önerilerde hem stop-motion filmlerin teknik becerisini gözlemleyebilir hem de animasyon filmlerinin saflığında  eğlenebilir veya şaşırabilirsiniz. Hangisini seçerseniz seçin, ailenizin film zamanına uygun seçimler olacaktır. En komik veya en yenilikçi animasyonların bazılarını ortaya çıkaran çocuk filmleri de var.

Hangisini seçerseniz seçin, ailenizin film zamanına uygun seçimler olduğundan emin olabilirsiniz. 

Oyuncak Hikayesi 4 (2019)

Oyuncak Hikayesi serisindeki ilk 3 ölümde olduğu gib bu bölümde de yanlış bir seçim yok. Ancak Oyuncak Hikayesi 4‘ün yeni karakteri Forky, esas olarak çocukların tam da istenildiği gibi ilgisini çekecek  şekilde tasarlanmıştır. Bu filmin özelliği, her bölümde arkadaşlık, sevgi, dostluk , beraberlik gibi ilişkilerimizin temel hedeflerinin çok güzel şekilde işlenmiş olması diyebiliriz .

Coco

Coco (2017)

Día de Los Muertos sırasında Miguel adında genç bir çocuk Ölüler Diyarı’ndan geçer ve ataları hakkında acıtan ama bilinmesi de gereken gerçekleri öğrenir. Bu bir film için ilk etapta üzücü ve korkutucu gibi bir düşünce olabilir, aslında  bizlere sunulan, tabiki   Pixar’ın ellerinden aile bağlantılarını güçlendiren sıcak, renkli bir yolculuk.

Moana (2016)

Öncelikle hayallerinin peşine düşmekle ve bunları yaparken de cesur olmakla ilgili bir animasyon. Bir okyanus adasında yaşamanın, yüzünü doğanın verdiklerine dönmenin ve ona saygı duymanın önemi en çok vurgulanan şeylerden. Bir de doğa ananın kalbini kötülükle alıp kaçarsanız, olumsuzluk gelip bir gün sizi de bulur fikrine vurgu yapılıyor. Bunların hepsi bir araya geldiğinde ortaya müzikal tatta, doğayla ve denizin iç güzellikleriyle bütünleşmiş bir masal çıkıyor. Çocukların gönlünü çalacağı kesin!

Koyunlar Firarda: (2015)

Tek arzuları çiftlik hayatının sıkıcı rutininde bir güncük tatil yapmak olan kuzuların, bu masum istek karşısında başlarına açılan belaları  anlatan bir film,çocuklara aile olmanın mesajını vermeyi de ihmal etmiyor. Gerçi artık elinden akıllı telefonu, tableti düşürmeden başka bir boyutta büyüyen kuşağın çocukları sadakat, aile olma, hataları telafi etme gibi insani ilişkilere dair duyguları benimsemesi her geçen gün zorlaşıyor  ama keyifli senaryonun mesajı en azından açık.Bununla birlikte, filmin bariz bir hayvan sevgisini de vurguladığını ifade edebiliriz.


Karlar Ülkesi (2013)

Devamı filmi vizyona girerken farklılaşan özelliği olan karaoke filme farklı bir deneyim katmış. Özellikle küçük çocuklar, film izlerken yerinde duramayıp, 3D özelliği olan filmlerde de ellerini ekrana doğru uzatarak filme dokunmaya çalışıyor. Bir de bunun üzerine şarkılara eşlik ettiklerinde, filme daha çok katılıp daha çok eğlenme şansını yakalayacaklardır.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin (2010)

Özellikle Hıçkıdık ve önce yaraladığı ardından arkadaş oldukları ejderhayla ilişkisi filmin en etkileyici sahnelerini ve duygularını oluşturuyor.Filmin karakterleri,doğası, renklerin canlılığı ve uyumlu armonisi yaratılan efsanevi dünyada bizim dünyamıza ait duygularla harmanlanıyor.

Kayıp Balık Nemo (2004)

Ebeveynlerin çocuklarına güven duyması ve kendi yeteneklerini keşfetmek için onları biraz rahat bırakmanın gerektiğini anlatıyor film. Ayrıca dostluk ve dayanışma gibi kavramları son derece keyifli bir anlatımla izleyenlere aktarıyor. Akvaryum balıklarının, aralarına okyanusun derinliklerinden katılan küçük dostlarına söylediği söz ise bir hayli anlamlı:”Bütün kanalizasyonların sonu denize çıkar”. Başımıza gelen felaketlerin ardından bir şekilde paçayı kurtarabilme şansımız var yani. Tek şart doğru yolu takip etmek.

Previous article

İstanbul’da çocuğunuzla gezilebileceğiniz 7 özel ve farklı yer

Next article

İki dilli olmak beyni daha aktif hale getirir mi?

Join the discussion

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir